Jak se k nám dostanete

Autem

Z Brna je nejjednodušší popojet po dálnici směrem na Prahu a odbočit na Rosice u Brna. Silnice 23, na kterou se v Rosicích napojíte, vede až do Telče.

Z Jihlavy se jede po trošku horší cestě, než je zmiňovaná 23. Na silnici číslo 602 se kousek za Jihlavou napojuje silnice číslo 406, která vede přes Kostelec a Třešť přímo do Telče.

Pokud jedete od Prahy, odbočte z dálnice D1 u Humpolce na Pelhřimov, odkud vede silnice 112, která míří přímo do Telče.

Parkovací místa jsou k dispozici na náměstí a v některých přilehlých ulicích.

Vlakem

Zastávka Telč leží na trase 227, která vede z Kostelce u Jihlavy do Slavonic. Výchozím bodem pro cestu do Telče je tedy Kostelec, který se nachází na trati 225 mezi Přibyslaví, dobře dostupnou i rychlíky na jižní trase Praha – Brno, které jezdí několikrát denně, a Veselím nad Lužnicí.

Nádraží se nachází nedaleko centra a není problém do něj dojít pěšky.

Autobusem

Do Telče jezdí mnoho regionálních autobusových linek a také denní spoje z Brna a Prahy. Pro přesedání je vhodná Jihlava, která náleží do rozsahu zmíněných regionálních spojů.

Na kole

Okolí Telče je jako stvořené pro cykloturistiku. Samotným městem prochází Česko-moravská cyklotrasa, vedoucí mimo jiné přes Třešť, Dačice a Slavonice. Pokud se na ní napojíte, nemůžete Telč minout. Okolím se navíc proplétá neuvěřitelné množství menších cyklostezek, jako stvořených pro kratší výlet.

Jste zde: Jak se k nám dostaneteMěsto Telč: Jak se k nám dostanete
Apartmá Chornitzerův dům
Cena od: 650 Kč os./noc
Penzion U Kamenné zídky
Cena od: 450 Kč os./noc
Hotel Antoň
Cena od: 500 Kč os./noc
Penzion U Šeniglů
Cena od: 500 Kč os./noc
Přidat hotel
Víte že…

Víte, že Úštek by mohl být dost dobře přezdíván za „českou Kapadocii“? Toto město je zčásti vyhloubeno do pískovcového hřbetu, ležícího na rozhraní CHKO České středohoří a Kokořínko, asi 50 km severně od Prahy.